Styret | NCF

Styret

Forbundsstyret som er NCFs høyeste myndighet mellom Forbundstingene, består av president, 1. og 2. visepresident og 5 styremedlemmer, samt et varamedlem. Det innkalles til Forbundsstyremøte 4-6 ganger i året. Styremøter skal dessuten avholdes når presidenten eller et flertall av styremedlemmene forlanger det. Styret er beslutningsdyktig når et flertall av medlemmene er til stede.

President

Jan-Oddvar Sørnes
Tlf. 908 39 821
E-post: jan-oddvar.sornes@sykling.no
Nordland

1. visepresident

Marit Sælemyr
Tlf. 976 97 545
E-post: marit.saelemyr@hotmail.com
Hordaland

2. visepresident

Dag Schartum-Hansen
Tlf. 913 84 491
E-post: dag.schartum-hansen@sykling.no
Hedmark

Styremedlem

Tone Midtsveen
Tlf. 476 03 802
E-post: tone.midtsveen@icloud.com
Buskerud

Styremedlem

Tord Bern Hansen
Tlf. 951 35 607
E-post: tord@bernhansen.com
Oslo

 Styremedlem

 Helge Gunnar Garnes Nesse
 Tlf. 476 33 777
 E-post: helgegunnar@gmail.com
 Rogaland

Styremedlem

Solveig Skottene
Tlf. 934 17 565
E-post: solveig.skottene@gjovik.kommune.no
Oppland
 

Styremedlem

Knut Glad
Tlf. 414 45 444
E-post: knut.glad@gmail.com
Oslo

Styremedlem

Vegard Gimre
Tlf. 994 83 441
E-post: vegard.gimre@lyse.net
Rogaland

Varamedlem

Wenche Elizabeth Madsen Eriksson
Tlf. 957 05 426
E-post: wenche.eriksson@gfe.oslo.kommune.no
Oslo

Nyheter

Juniorene leverte i helgen. Helene Marie Fossesholm ble 2. Junior jenter og Ole Sigurd Rekdahl ble 3 i gutteklassen....
Det har vært en spennende sykkelhelg. Mange norske syklister har vært i aksjon og mange har levert flotte resultater...
Helgen i Haiming ble vitner om at vi er godt i rute til sesongen. Juniorene leverte meget godt. Ole Sigurd Rekdahl ble...
Flere av våre ryttere ha allerede vært ute å kjørt ritt. Mange kjørte Costa Blanca Bike Race i februar med gode...
Lørdag 6. juli arrangeres Europamesterskapet for terreng maraton, både for eliteklassene og mastersklassene. Da får vi...
8.-10. februar var 11 sykkeljenter på jentesamling og treningstur i den velrennomerte Velodromen i Odense. Jentene...
Lagene er definert ut i fra resultater og ranking fra sesongen 2018, samt skjønn på bakgrunn av bevist potensial...
Jason Dyck er 32 år og kommer fra Canada. Han er hyret inn på et seks måneders engasjement hos Norges Cykleforbund som...
NCF har revidert og lanserer herved uttakskriterier for sesongen 2019. Dokumentet beskriver kriteriene for å bli tatt...
Det nærmer seg realisering av velodrom i Asker. Det vil bli et kjempeløft for syklingen på Østlandet. Nå er tiden inne...