Administrasjon

Norges Cykleforbund
Ringeriksveien 179
1339 Vøyenenga

+ 47 67 80 49 20
+ 47 67 80 49 21
E-post: info@sykling.no
Kontonummer: 5134.06.06012

08.00 - 15.00 (15/5 - 15/9)
08.00 - 15.45 (16/9 - 14/5)

Generalsekretær:

Eystein Thue Stokstad
Tlf. 991 51 225
E-post: eystein.stokstad@sykling.no

  • Daglig ledelse av forbundskontoret
  • Overordnet ansvar økonomi
  • Ansvar for relasjon mot NIF
  • Ansvar administrasjon, ansatte og drift
  • Sponsorer og samarbeidspartnere
     

Spesialrådgiver:

Heikki Dahle
Tlf. 901 03 509
heikki.dahle@sykling.no

  • Ansvarlig teknisk område (lover, regler og normer)
  • Kommissærutvikling (oppsett, samlinger og utveksling)
  • Rådgiver anlegg
  • Sekretær for styret i NCK AS
  • Samband
  • Administrativ oppfølger Ungdomsutvalget og Teknisk utvalg

Koordinator/Web redaktør:

Beate Stenberg
Tlf. 911 37 568
beate.stenberg@sykling.no

  • Kommunikasjon (web, pressemeldinger, nyhetsbrev, årbok)
  • Kurs (kommissær og arrangør, ansvar vaktkurs)
  • Aktivitetsmidler
  • Bredde (i samarbeid med May Jorun)
  • Forbundstinget og Fellesmøtet
  • Styresekretær og sekretær for generalsekretær
  • Administrativ oppfølger GU BMX, GU Trial og Mastersutvalget.

Sportskoordinator:

Thomas Dahlsrud
Tlf: 67 80 49 20
thomas.dahlsrud@sykling.no

  • Klubb-/Region-/Medlemsservice (brukerstøtte, rapportering, drakter)
  • Klubb- og regionsutvikling (regionledermøter, klubbveiledere)
  • Lisenser og overganger
  • UCI Team/KF/Elitelag
  • Lover, regler og normer (i samarbeid med Heikki)
  • Forsikring
  • Idrettens administrative verktøy
  • Adm. representant GU Sykkelkross, GU Utfor og Turrittutvalget

Økonomi Controller:

May Jorun Vold Busvold
Tlf. 414 53 305
MayJorunVold.Busvold@sykling.no 

  • Økonomikontroller
  • Ansvarlig kurs (Trener 1, Trener 2 og massasjekurs)
  • Bredde (i samarbeid med Beate)
  • GDPR - personvernforordningen

 

Arrangementsansvarlig:

Cato Karbøl
Tlf: 928 93 639
cato.karbol@sykling.no

  • Arrangementsansvarlig (NM og NC, ansvar arr.medarbeidere, søknader)
  • Ansvarlig nasjonal terminliste
  • Arrangementssamling og oppfølging arrangører
  • NCF Ranking
  • Sosiale medier (Instagram, Twitter, Facebook)
  • Øvrige prosjekter arrangement

Sportssjef:

Hans Falk
Tlf. 970 03 495 
hans.falk@sykling.no

  • Leder avdeling Toppidrett (resultat- og personalansvar)
  • Sportslige planer og budsjettansvar sport
  • Ansvar landslag alle grener
  • Anti-doping arbeid
  • Adm. representant GU Landevei og GU Bane
  • Samarbeide med Olympiatoppen
  • Regionsamlinger

Landslagssjef Terreng (Rundbane, Maraton, Utfor) og BMX:

Eddy Knudsen Storsæter
Tlf. 907 50 868
Eddy.Knudsen@sykling.no

  • Budsjettering
  • Organisering reiser/logistikk
  • Uttak av ryttere
  • Coache utøvere og trenere
  • Kvalitetssikre metodikken rundt landslag
  • Administrativ oppfølger GU Terreng

Utøverutvikler unge utøvere:

Kai Lexberg
Tlf. 406 45 551
kai.lexberg@sykling.no

  • Utvikling av unge utøvere
  • Organisering reiser/logistikk
  • Landslagsleder M-junior landevei
  • Uttak av ryttere
  • Materialforvalter
  • Regionsamlinger

Landslagsleder Kvinner landevei:

Carl Erik Pedersen
Tlf. 934 92 512
carlerik.pedersen@sykling.no

  • Organisering reiser/logistikk
  • Uttak av ryttere
  • Samlinger
   

 

Markedskoordinator:

Sondre Kristiansen
Tlf. 456 79 136
sondre.kristiansen@sykling.no

  • Oppfølging av sponsorater 

Salgskonsulent:

Kirsti Ruud
Tlf. 915 91 257
kirsti.ruud@sykling.no

  • Salg av sponsorater
 

Prosjektleder:

Anders Eia Linnestad
Tlf. 900 68 423
ael@sykling.no

  • Prosjektleder Road Safety
  • Undervisningsansvarlig vakter
 

Landslagsleder BMX:

Sebastian Kartfjord
Tlf. 986 78 986
Sebastian.Kartfjord@sykling.no

 

Landslagsleder Utfor:

Niclas Stensrud Andersen
Tlf. 480 67 504
Niclas.Andersen@sykling.no
 

 

Landslagstrener Terreng:

Lars Stensløkken
Tlf. 996 24 024
Lars.Stenslokken@sykling.no

 

Prosjektleder Parasykling:

Jason Dyck
Tlf. 413 67 086
Jason.Dyck@sykling.no

  • Trening av parasyklister
  • Trenerkurs parasykling
  • Leder for aktiviteter mot personer med funksjonsnedsettelse
 

Prosjekt Sykkelkids

Stian Remme - stian.remme@sykling.no
Veronica Nytveit - veronica.nytveit@sykling.no

Nyheter

  Aktivitet/trening Det vil alltid være helsedirektoratets retningslinjer som skal etterleves, men i tillegg...
I dag skal avgjørende spørsmål i realiseringen av Velodrom, skole og administrasjonsbygg behandles i formannskapet i...
På Forbundstinget 7.-8. mars, ble det vedtatt at sykkelsporten skulle opprette et grenutvalg for E-Sport, og styret...
Får din klubb økonomiske konsekvenser som følge av koronakrisen? Se mer i nyhetsbrevet fra Norges Idrettsforbund...
Har dere personer i klubb eller region som gjennom sitt frivillige arbeid burde ha blitt tildelt en utmerkelse? Selv...
Utvekslingsprogram gjennom Norges idrettsforbund Søk her: https://www.idrettsforbundet.no/tema/idrettensfredskorps/...
Utvalget har i samarbeid med Region Midt forsøk å finne klubber i Midt-Norge til å arrangerer mesterskapet, ettersom...
Anita Stenberg var glad over å ha fått to stipender for å kunne satse på OL. På bildet fra venstre Ivar Kjellhov, Anita...
Krav om bruk av gule hjelmer for mobile vakter er nå tatt ut av sykkelforskriften.   I august ble...
Vi kan i dag presentere arrangører for NM og NorgesCup Terreng Maraton for 2020 sesongen.   Etter suksessen...